Обслуговування перфоратора
Ремонт перфоратора
Патрон перфоратора, найбільш часто ломающаяся деталь у цьому інструменті.
Перфоратор працює в зоні підвищеної запиленості та образивности, а його патрон першим хто зустрічає цю пылеобразную масу, так як утримує робочу приналежність: бур, піку, зубило або віночок для змішування сумішей.
Патрон перфоратора складається з пластикового корпусу (чашки), гумового пильовика, пружин, кульок і шайби. Змащуються всі ці деталі перфоратора литолом або іншої подібної мастилом. Змішуючись з пилом, мастило починає тверднути і не виконує покладеної на неї функції, а саме змащувати кульки в пазах стовбура перфоратора, стопорну шайбу і пружини.
Кінцевики SDS на робочих деталях перфоратора теж повинні змазуватися для кращого ковзання всередині стовбура. Іноді не вчасно змащений кінцевик SDS заклинює всередині стовбура перфоратора і вибити його звідти не завжди просто. Доводиться розбирати перфоратор, і вибивати заклинили деталь з наставкой.
Чистку та заміну мастила в патроні перфоратора потрібно проводити регулярно, після кожного зданого невеликого об'єкта, раз в тиждень або на свій розсуд.
Якщо вже так вийшло що сервіс був пропущений або від сильно запорошеного матеріалу абразивні частинки забили патрон перфоратора, то продовжувати працювати перфоратором вкрай не бажано, додавання мастила вирішить проблему на короткий час і може тільки погіршити поломку.
Розбирається патрон перфоратора досить легко і не займає багато часу.
Першим ділом потрібно зняти гумовий пильник кріпиться на стовбурі перфоратора. Для зняття його потрібно підколупнути плоскою викруткою, або він зніметься плоскогубцями і навіть рукою. Потім знімаємо стопорне кільце, пластикову чашку зі стовбура перфоратора, а далі пружини, шайбу і кульки. Патрон перфоратора і зняті деталі патрона, ретельно очищаємо від бруду, промиваємо розчинником, розглядаємо зношеність.
Якщо частини патрона перфоратора в нормальному стані, ставимо їх на місце в зворотному порядку від зняття, і змащуємо. При сильної зношеності кульок, або, частіше, стопорною зігнутої шайби, купуємо рем комплект патрона перфоратора (на ринку в продажу їх предостатньо).
Переглядаючи деталі патрона перфоратора на зношеність, звертаємо увагу на стовбур, перевіряємо стан пазів в яких розміщуються кульки. Якщо зношені пази або розвальцьована внутрішня частина стовбура, тоді він підлягає заміні. Інакше робота перфоратора буде не дуже продуктивні в точності, люфт між стовбуром і кінцевиком SDS сприятиме биття деталі (бура і тд.).
Що б стримати попаданню абразиву у внутрішню частину патрона, до перфоратора додається при покупці або продається як опція круглий тарілчастий гумовий пильовик.