Бензопила не заводиться!
Поломки бензопили
Першою причиною відсутності старту бензопили часто є несправність свічки запалювання. Що б перевірити свічку, потрібно викрутити її з циліндра проти годинникової стрілки, вставити в свічковий ковпачок і притулити її до циліндра утримуючи її ізольованими плоскогубцями. Потім включивши запалювання, смикаємо стартер бензопили. Між електродами свічки запалювання повинна буде проскакувати іскра, в ідеалі синього кольору. Якщо іскри немає, причиною цього можуть бути наступні несправності: несправність свічки запалювання; несправність тумблера запалювання бензопили; несправність котушки запалювання.
Наші дії: міняємо свічку запалювання, але якщо іскри немає, то від'єднуємо провід на тумблері і смикаємо стартер бензопили знову, іскра є – причина у тумблері. Якщо і це не допомогло, тоді міняємо котушку запалювання. Іноді буває, що іскра начебто б'є як треба, але пила не заводиться при справності всіх супутніх роботі вузлах, пробуйте змінювати на нову котушку запалювання бензопили (але за умови, що всі нижче наведені несправності, справні).
Якщо ви викрутили свічку з циліндра бензопили, і вона виявилася мокрою, але іскра є, то потрібно посмикати стартером без укрученою свічки, щоб осушити ємність циліндра від зайвого палива.
Якщо свічка виявилася сухою, можливі несправності карбюратора бензопили або сальников на колінчастому валу.
Щоб це перевірити, треба зняти повітряний фільтр і впорснути в карбюратор трохи бензину. Якщо бензопила завелася і затихла, тоді причина в карбюраторі, але якщо вона завелася і може працювати на високих оборотах з перебоями, шукаємо причину в сальниках колінчастого вала.
Все вищесказане є базовим усуненням причин, дуже багато буває несправностей бензопил іноді здавалося б не піддаються логіці і що б докопатися до суті, доводиться усувати їх поетапно методом проб і помилок. У таких випадках краще звернутися до майстрів мають досвід у ремонті бензопил.