Експлуатація генераторів
Строки експлуатації генераторів
Строки експлуатації генераторів автономного виробництва електрики в першу чергу залежать від якості їх первісного виконання, і вимірюються в часових нормах встановлених заводом-виробником.
Спочатку про періодичності роботи бензинових і дизельних генераторів.
Якщо говорити про бензинових генераторів, що приводяться в дію чотиритактними двигунами з водяним охолодженням, то вони можуть працювати цілодобово з зупинками на технічне обслуговування.
Генератори електрики з бензиновими двигунами повітряного охолодження двотактними і чотиритактними рекомендовано залишати після дозаправки паливом на повне охолодження двигуна, простіше кажучи, заводити двигун рекомендовано повністю охолодженому вигляді.
Генератори з дизельним двигуном водяного охолодження, як і з бензиновим двигуном водяного охолодження, теж призначені для безперервної роботи.
Дизельні генератори повітряного охолодження мають перевагу перед бензиновими генераторами повітряного охолодження в тому, що виробляючи більш низьку температуру, можуть працювати більш тривалий час і при температурі повітря до +15 градусів можуть працювати безперервно.
Ресурс роботи дизельного генератора набагато вище, ніж у бензинового. Середній показник роботи бензинового двигуна на генераторах близько двох тисяч годин за умови, що масло буде змінюватися кожні п'ятдесят годин роботи, а повітряний фільтр буде в більш-менш чистому стані, то у дизельного генератора ресурс роботи двигуна як мінімум в два рази вище.
Твердження багатьох фахівців у тому, що початкова ціна на дизельні і бензинові генератори нівелює перевагу перших над іншими, безпідставно. Адже економія на паливі в півтора рази, в ресурсі придатності в два рази і більш тривалих режимах роботи, ставить дизельні генератори в дуже вигідне порівняно з бензиновими генераторами придбання. Тим не менш, якщо генератор потрібен для короткострокових аварійних подач електроенергії в побутових умовах, то бензиновий чинності його не дорожнечі звичайно вигідніше.