Робота ланцюговими електропили.
Умови роботи ланцюговими електропилками
Перед придбанням ланцюгової електропили потрібно спочатку визначитися з тими завданнями, які вона повинна буде виконувати при розпилюванні деревини.
Багато володарі ланцюгових електропил виставляють завищені вимоги до свого інструменту, намагаючись навантажувати електропилу роботою, щонайменше, здійсненним лише з бензиновою пилкою має прийнятну потужність та витривалість. Адже навіть найдорожча і якісна електропила не зрівняється з дешевою бензопилою в продуктивності.
Ланцюгова електропила приводиться в дію за допомогою електричного колекторного двигуна, який має критично низьку зносостійкість. На роботу двигуна електропили впливають фактори подачі електрики, попадання пилу в двигун, а адже він сам її затягує через отвори примусового охолодження, надмірні перевантаження.
Навантажувати електропилу розпилюванням дуже твердих порід дерева великого діаметру не рекомендується. Шестеренні передачі від двигуна до ланцюга перебувають у сухому зачепленні і виконуються з розпечених матеріалів, найчастіше з пластику. Плюс до сухої передачі додаються тирсу які все одно як би герметичний не був би корпус, набиваються у всередину.
Ланцюг у електропили завжди повинна бути гостро заточені. Потрібно завжди мати при собі напилок для заточування ланцюгів діаметром 4 мм, що б орієнтуючись на невеликі періодичності в роботі можна було б підточити ланцюг. Тупа ланцюг не тільки погано пиляє, вона також створює зайве навантаження на електропилу, що призводить до швидкого зламу шестерень, а іноді і виходу з ладу двигуна електропилки.
Чим краще подається мастило на ланцюг електропили, тим легше їй пиляти і ланцюг буде довше залишатися гострою. Завжди потрібно звертати увагу на те, як надходить масло на ланцюг і якщо ланцюг буде сухою потрібно припинити роботу.
Для того, щоб пила служила довго і справно, потрібно застосовувати здебільшого при розпилюванні деревини в невеликих обсягах, невеликих діаметрів, і завжди стежити за технічним станом електропилки.