Двигун для бензопили
Особливості двигуна
В даний час бензопила – невід'ємний елемент будь-якому заміському і дачній ділянці. Адже сучасний стрімкий темп життя вимагає від людей швидких дій, це відноситься і до організації максимально продуктивного виконання робіт на дачі, в селі. Звичайним ручним інструментом досить складно спиляти старе непотрібне дерево або запастися дровами в короткий проміжок часу – на допомогу работящему господареві приходить сучасна техніка. Але щоб уникнути неприємностей, коли інструмент «відмовляється виконувати найпростіші завдання, слід правильно і уважно вибирати даний пристрій.
Основні моменти
Одним з вирішальних показників якості і потужності приладу є саме двигун бензопили.
- Основні характеристики
В залежності від потужності і функціональних особливостей розрізняють три види бензинових пив.
- Побутове влаштування, яке має ряд недоліків – двигун малої потужності (півтори-дві кінські сили), мінімальний експлуатаційний термін, а також неможливість тривалої роботи – бензопила глохне вже після 50 хвилин безперервного процесу пиляння. До плюсів можна віднести прийнятну вартість і невелику вагу приладу.
- Напівпрофесійне пристрій володіє досить потужним двигуном і коштує значно дорожче. Його можна використовувати в будівельно-ремонтних справах, непрофесійної валки деревини та інших роботах. Однак повну робочу зміну двигун бензопили просто не витримає, так як не розрахований на подібні навантаження.
- Професійне пристрій з потужністю понад 2,5 кВт здатна без проблем здійснювати визначені дії протягом 10-15 годин на добу, розраховане приблизно на 66,5 робочих діб, оснащене спеціальною антивібраційною системою для більшої безпеки споживача.
Двигун бензопили у всіх вищеописаних приладів являє собою одноцилиндровую двотактну бензинову модель. Принцип роботи заснований на стисненні паливної суміші в циліндрі, її займання, і, отже, розширення утворився газу. Який і приводить весь механізм в дію.
- Можливі несправності
Нерідкі ситуації, коли двигун без всякого видимого приводу починає барахлити, або бензопила глохне зовсім. Є три основні причини такого «поведінки» пристрою.
- Недостатня кількість паливної суміші – виправляється елементарної заправкою баків.
- Перенасичення або мізерність палива: невірне процентний вміст складових або хибна поправка на температуру. Виправляється корекцією пропорцій бензину і масла.
- Несправність у механізмі бензопили – питання вирішується організацією ремонтних робіт.
Порада: якщо у господаря немає досвіду розв'язання подібних проблем, то краще звернутися до фахівця.
На завершення кілька слів про безпеку: перед початком робіт слід перевірити на цілісність всі складові елементи і корпус, якщо роботи ведуться на холоді – заздалегідь прогріти інструмент в теплому приміщенні, а також виробляти пилку в захисних окулярах і одязі з щільного матеріалу.